• לחצו על שם השיעור לקבלת מידע נוסף

שם השיעור נושא השיעור תאריך פרסום מילות מפתח
נשים גדולות – הצדעה לנשים עבריות לקראת יום האישה הבינלאומי הצגת חשיבותן של נשים לחברה האנושית ותרומתן הסגולית, דרך הכרות עם דמויות נשיות משמעותיות בעם היהודי. 23-02-16 זיקה ליהדות (לא גוונים)
חג חנוכה והזהות שלי דיון במושג הזהות בהקשר לחג החנוכה המייצג עמידה איתנה על זהות. 25-11-15 זיקה ליהדות (לא גוונים)
אחדות וערבות הדדית – משמעותם של ארבעת המינים ערך האחדות והערבות ההדדית בעם ישראל כפי שהם באים לידי ביטוי בחג הסוכות. 16-09-15 זיקה ליהדות (לא גוונים)
הסליחה שבתוכנו משמעותה וחשיבותה של בקשת הסליחה תוך התמודדות עם הקושי שבתהליך הבקשה וההתגברות עליו. 16-09-15 זיקה ליהדות (לא גוונים)
חג סוכות וערך הדאגה לנזקקים היכרות עם הערכים שמיצג חג הסוכות 16-09-15 זיקה ליהדות (לא גוונים)
סליחה ואחריות מהי אחריות ומהו הקשר שלה ליום הכיפורים ולחשבון נפש אישי 19-08-15 זיקה ליהדות (לא גוונים)
מה בין ספירת העומר לכבוד האדם? עיסוק בכבוד האדם דרך המקורות היהודיים והחקיקה הישראלית. ספירת העומר המתרחשת בין פסח לשבועות. 07-05-15 זיקה ליהדות (לא גוונים)
מהי חובתנו כלפי החלש בחברה? דיון בעקבות מגילת רות שיעור המתאים לשבועות ועוסק בחסד, בנתינה ובמעורבות חברתית 06-05-15 זיקה ליהדות (לא גוונים)
מהו הכותל בשבילנו? שיעור ליום ירושלים העומד על חשיבותו של הכותל עבור עם ישראל. לכיתות הגבוהות ישנה הצעה להרחבת השיעור באמצעות דיון בדילמה המורכבת של סוגיית ירושלים - האם לחלקה או להשאירה מאוחדת. 06-05-15 זיקה ליהדות (לא גוונים)
מה בין פסח לביטול אפליה גזעית הכרות עם פגיעתה של אפליה גזעית והבנת החשיבות של ביטולה. 01-05-15 זיקה ליהדות (לא גוונים)
יום ירושלים היכרות עם ההיסטוריה היהודית של ירושלים ועם היחס העמוק של העם היהודי אל העיר.התלמידים יכירו את ירושלים דרך עיניהם של משוררים, התלמידים יבטאו את רגשותיהם כלפי העיר ירושלים. 13-05-14 זיקה ליהדות (לא גוונים)
שדרות זה כאן התמודדותם של תושבי הדרום עם קשיי היום יום המלווים אותם ובניית מודעות והזדהות בקרב התלמידים, בד בבד עם ניתובן של אלה לעשייה בפועל. 04-06-07 זיקה ליהדות (לא גוונים)
חודש אלול: שסעים בחברה הישראלית התוודעות לשסעים בחברה הישראלית ולנקודות מחלוקות תוך נסיון להבין את הצד השני. 27-09-05 זיקה ליהדות (לא גוונים)
האם להרוס את בתי הכנסת בגוש קטיף? דיון בדילמה מורכבת ורגישה והבנת הצורך בהחלטה מושכלת ואמפטית 11-09-05 זיקה ליהדות (לא גוונים)
מי צריך את שלטון החוק? הבנת חשיבותו של עקרון "שלטון החוק" ומקומה הבעייתי של עבריינות אידיאולוגית במדינה דמוקרטית. 10-01-05 זיקה ליהדות (לא גוונים)
"כל האזרח בישראל ישבו בסוכות..." - חג הסוכות וערך השוויון מנהגי חג הסוכות מטשטשים פערים כלכליים וחברתיים ובכך מדגישים את ערך השוויון הבא לידי ביטוי בערכיה המוצהרים של מדינת ישראל הדמוקרטית. 23-09-07 זיקה ליהדות (לא גוונים)
סה"כ 16 מערכי שיעור